No products in the Quote Basket.
For current product pricing or to request additional information, add the item to your quote cart -OR- call us at (909)-621-7428.
| Area | 27-1/4"W x 30-3/4"D x 52"H, 43"W x 36"D x 31"H |
|---|---|
| Color | black |
| Depth | 30-3/4", 36" |
| Features | Made in USA |
| Height | 31", 52" |
| Material | Laminate |
| Product Type | room service table, service table |
| Shape | oval, square |
| Width | 27-1/4", 43" |
| Vendor Name | Lakeside Manufacturing |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 43 cm |
| Item Height | 31 cm |
| Item Depth | 36 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Room Service Table |
Maximize convenience with the efficient Lakeside Manufacturing, 74405, Room Service Table. Designed specifically for commercial restaurant use, this Simplicity Series table offers a range of features that make it an essential tool for any food service establishment. The oval tri-fold design provides ample space for serving meals, while the flip top nested storage allows for easy access to food carrier boxes. The mahogany woodgrain laminate top adds a touch of elegance, while the square-tubed frame with a powder coat black finish ensures durability and stability. With 5″ casters, including 2 with brakes, this table can be easily maneuvered and secured in place. Made in the USA by Lakeside Manufacturing, this room service table is a reliable and authentic choice for enhancing efficiency and convenience in your restaurant.