No products in the Quote Basket.
For current product pricing or to request additional information, add the item to your quote cart -OR- call us at (909)-621-7428.
| Material | glass, stainless steel |
|---|---|
| Product Type | glass froster |
| Vendor Name | Krowne Metal |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 7470 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 26 cm |
| Item Height | 38 cm |
| Item Depth | 26 cm |
| Item Weight | 125 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | CO2 Froster |
| Specsheet | View Specsheet |
Introducing the Krowne Metal GC24S-L CO2 Froster, designed to drive restaurant profitability. This back bar liquid CO2 glass froster cabinet is a must-have for any commercial restaurant. With its left hinge door and sleek stainless steel finish, it not only adds a touch of elegance to your establishment but also ensures durability and longevity. This CO2 froster is perfect for chilling glasses, ensuring that your customers’ beverages stay refreshingly cold. Whether you’re serving cocktails, beers, or even desserts, the Krowne Metal GC24S-L CO2 Froster will enhance your customers’ experience and help boost your bottom line.