No products in the Quote Basket.
For current product pricing or to request additional information, add the item to your quote cart -OR- call us at (909)-621-7428.
| Area | 36"W x 30"D x 26"H |
|---|---|
| Depth | 30" |
| Design | countertop |
| Door Type | glass doors, sliding doors |
| Features | Made in USA |
| Height | 26" |
| Material | stainless steel, tempered glass |
| Number of Tiers | 2-tiers |
| Product Type | display case |
| Safety and Compliance | UL, UL EPH Classified |
| Width | 36" |
| Vendor Name | Federal Industries |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 36 cm |
| Item Height | 26 cm |
| Item Depth | 30 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Non-Refrigerated Self Serve Case, Counter Case |
| Specsheet | View Specsheet |
Explore culinary delights effortlessly with the Federal Industries ITDSS3626 Non-Refrigerated Self Serve Case. This Italian Glass Countertop Display Case is perfect for commercial restaurant use, offering a sleek and functional design. With two tiers of adjustable tempered glass shelves, you can showcase a variety of delectable treats and tempt your customers with ease. The tempered glass ends and removable sliding rear glass doors provide easy access for both customers and staff. The 3500K LED top light and shelf lights illuminate your products, ensuring they look their best at all times. The tilt-out front glass allows for convenient cleaning and maintenance. Made in the USA with a stainless steel interior, this display case is not only stylish but also durable and easy to clean. Trust Federal Industries for quality and reliability in your restaurant.